• basil.jpg
  • mascarpone.jpg
  • papardelle.jpg
  • pizza.jpg
  • strawberries.jpg
Talianská polievka Minestrone Vytlačiť
Napísal pedro   
Pondelok, 28 Marec 2011 11:52

 Talianská polievka MinestroneNeexistuje niečo ako všeobecne uznávaný recept na polievku Minestrone. Ako už z jej názvu vyplýva, doslovne "veľká polievka", ide o hustú taliansku, obvykle zeleninovú polievku. Najčastejšie jej základ tvorí cibuľa, fazuľový vývar, sezónna zelenina a paradajky. Podľa chuti sa môže obohatiť aj mäsom. Tak som to skúsil aj ja a tu je môj prvý pokus o Minestrone.

 

 
Steaky, druhy, mäso, príprava Vytlačiť
Napísal pedro   
Streda, 02 Marec 2011 10:22

Steaky, druhy, mäso, príprava

Steaky, téma pre nevegetariánov. Jedlá typu minútka patria obvykle právom medzi špeciality podniku. Častokrát je steak asociovaný s hovädzím mäsom, no podľa mňa nie je chybou hovoriť aj o bravčových, či kuracích. Každý typ mäsa má svoje špecifiká, výhody i riziká. Ako nevyrobiť podrážku, alebo vyschnutú žuvačku, či nebezpečnú surovinu namiesto steaku sa možno dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Ešte jedno ospravedlnenie, resp. varovanie. Keďže samozrejme nie som expert vo všetkých aspektoch tejto problematiky, chápte tento článok ako rešerš dostupných informácii. Bol by som nerád, ak by ma niekto obvinil z nepresností ohľadne rôznych baktérii, ochorení a rizík spojených s prípravou polosurových pokrmov. Vyviniem najväčšiu snahu, aby informácie tu uvedené, boli v rámci možností čo najpresnejšie.

 
Video: Pizza doma za 5 minút Vytlačiť
Napísal pedro   
Utorok, 30 August 2011 04:35

Kajman.net vám prináša prvé video zo svojho nového kanálu na youtube.

Teraz už zvládne pizzu úplne každý...

 
Lasagne s kuracím mäsom Vytlačiť
Napísal pedro   
Štvrtok, 09 December 2010 00:21

lasagne2_0Priznám sa, aj keď trochu s hanbou, že lasagne sa dostali do môjho povedomia niekedy veľmi dávno  hlavne zo seriálu Priatelia, kde sa Monika stále chválila týmto, jej údajne povestným jedlom. Vzhľadom na môj vek v čase písania tohto článku je tento prvotný zdroj informácie zpred niekoľkých rokov, snáď ospravedlniteľný ;)

Existuje viacero variácií lasagni. Bolognese, zeleninové, varianty s rôznymi druhmi mäsa. Pre mňa sa najdostupnejšími a najjednoduchšími na prípravu stali lasagne na bolognese spôsob s kuracím mäsom. Viem, nie je to talianska klasika a netvrdím, že kuracie je lepšie ako hovädzie, ale je dostupnejšie a viac ľudí u nás sa s ním nebojí pracovať.

 
Kvalitná pizza doma? Áno! Vytlačiť
Napísal pedro   
Piatok, 27 August 2010 11:48

Kvalitná pizza doma? Áno!

Začalo to pizzou v sáčku, ktorá sa objavila na pultoch už tesne po páde komunizmu, keď nie skôr. Natešení novinkou a dodržiavajúc presný recept na krabici sa ľudia doma márne tešili na kulinársky výtvor. Sklamanie z výsledku priniesol vyschnutý, chrumkavý keks, obvykle dekorovaný kečupom, syrom tehla a u tých s tvorivejšou fantáziou aj niekoľkými plátkami výberovej salámy Hornád. Po prvom ochutnaní sme nechápali čo na tej špecialite menom pizza Taliani vidia. Potom však prišiel zvrat a v mraziarenských boxoch sa začali objavovať výrobky označené nápisom Pizza. Tie dali možnosť vzniku prvým fast-foodovým podnikom, ktoré za nemalé peniaze predávali polosurové delikatesy vyrobené z tohto zázračného polotovaru, naviac častokrát prihrievané v mikrovlnnej rúre. Neskôr ľudia pochopili, že čo si nevyrobia sami, nebudú mať a tak začali prvé experimenty s čerstvými pizzami v niekoľkých reštauráciách, ktoré sa na reklamných pútačoch od tohto momentu pýšili názvom Pizzeria. 

 

Odporúčame

Novinky

18 Január 2014, 20.43
ragu-alla-bolognese Omáčka Bolognese, alebo ragu alla bolognese patrí medzi najtradičnejšie a najobľúbnejšie...
07 Január 2014, 12.59
creme-brulee Vedeli ste, že názov tohto zákusku znejúci poeticky, luxusne a snobsky by sa dal voľne...
10 November 2013, 16.52
baklava-z-domaceho-cesta-fillo  Po poslednej dovolenke v Grécku som si sľúbil, že po príchode domov určite skúsim...
20 Máj 2013, 08.01
ten-najlepsi-hamburger Tiež občas nestíhate variť, alebo jesť v normálnej reštaurácii? V takýchto situáciách prídu...
06 November 2012, 21.11
salat-caesar Takmer v každej reštaurácii ho nájdete v jedálnom lístku, no skoro v žiadnej nemá takmer nič...

PrihlásenieKto je online

 Návštevníci: 54 

Podporte nás