Ako zistiť, že je olej dostatočne horúci
V tejto kategórii sú zakladané témy venujúce sa receptom a pracovným postupom pri príprave jedál.
  • Stránka:
  • 1

Ako zistiť, že je olej dostatočne horúci

Ako zistiť, že je olej dostatočne horúci pred 6 rokmi, 7 mesiace #107

• magda_he
  • Nový člen
Caute, vo vacsine receptov sa pise, ze si mam rozohriat olej.. co presne to znamena. Minule som to asi prehnala a zadymila som kuchynu Vdaka

Re: Ako zistiť, že je olej dostatočne horúci pred 6 rokmi, 7 mesiace #108

• pedro
  • Administrator
Dobry den, udajne je idealna teplota pre olej medzi 160 a 180°C... Asi malokto to bude merat teplomerom. Ja si obvykle do oleja hodim malicky kusok suroviny, ktoru sa chystam pripravovat a ak sa okamzite zacne prazit, znamena to, ze olej je dostatocne predhriaty. Mozte skusit pustit aj kvapku vody, ta by mala okamzite prskat a odparit sa, musite vsak byt opatrna, aby ste tam nekvapla prilis vela vody, lebo prskajuci olej by vas mohol skaredo popalit. Niekde som este cital navod s varechou.. ak ponorite rucku varechy do horuceho oleja, mali by sa kolo neho okamzite tvorit bublinky - tento postup som neskusal Kazdopadne olej nesmie dymit, vtedy uz je neskoro a bolo by lepsie ho odstavit, pockat kym vychladne a vymenit ho.
  • Stránka:
  • 1
Time to create page: 0.13 seconds

Odporúčame

Novinky

18 Január 2014, 20.43
ragu-alla-bolognese Omáčka Bolognese, alebo ragu alla bolognese patrí medzi najtradičnejšie a najobľúbnejšie...
07 Január 2014, 12.59
creme-brulee Vedeli ste, že názov tohto zákusku znejúci poeticky, luxusne a snobsky by sa dal voľne...
10 November 2013, 16.52
baklava-z-domaceho-cesta-fillo  Po poslednej dovolenke v Grécku som si sľúbil, že po príchode domov určite skúsim...
20 Máj 2013, 08.01
ten-najlepsi-hamburger Tiež občas nestíhate variť, alebo jesť v normálnej reštaurácii? V takýchto situáciách prídu...
06 November 2012, 21.11
salat-caesar Takmer v každej reštaurácii ho nájdete v jedálnom lístku, no skoro v žiadnej nemá takmer nič...

Podporte nás